GTA – Záhady a legendy

Stín

Foto

Databáze

Naše ikonka

Největší web o záhadách v populární sérii GTA v CZ/SK!

Partneři

Mafia.czech-games.net
Velice zajímavý web o dílech série Grand Theft Auto!
Webová stránka o hře GTA 5!
Největší web o herní sérii Resident Evil v CZ/SK!

Statistiky

On-line: 7
Celkově: 1379008
Měsíčně: 12785
Denně: 400

GTA 4

20. 12. 2013

Grand Theft Auto IV (také GTA 4 nebo GTA IV), hra z roku 2008, v sobě skrývá přibližně stejný počet záhad jako GTA Vice City. V GTA 4 nalezneme pouze rozlehlé město, Liberty City, s menšími prostranstvími a parky na severu Liberty City. I přesto zde ale můžeme narazit na poměrně zajímavé a strašidelné záhady.  

gta-iv.png

Základní informace
Rok vydání 2008 (USA, státy Evropské unie)
Název hry Grand Theft Auto IV (zkratky: GTA IV, GTA 4)
Žánr Akční (3D)
Výrobce Rockstar North (vývoj), Rockstar Games (vydání)
Distributor Take 2 Interactive (Cenega Czech - distributor v ČR)
Platformy PlayStation 3, Xbox, Xbox 360, Pc
Módy Singleplayer, multiplayer
Věkové omezení 18+
Systémové požadavky

Procesor: 1,8 GHz Intel Core 2 Duo / 2,4 GHz AMD Athlon X2 64 (doporučené: 2,4 GHz Intel Core 2 Quad / 2,4 GHz AMD Phenom X3)

RAM: 1,5 GB (doporučené: 2 GB - Windows XP, 2,5 GB - Windows Vista)

HDD: 16 GB (doporučené: 18 GB)

Grafická karta: 256 MB nVidia 7900, ATI X1900 (doporučené: 512 MB nVidia 8600 / 512 MB ATI 3870)

Systém: Windows XP Service Pack 3 / Vista Service Pack 1

GTA 4 je velice špatně optimalizovaná hra, a proto by se vám mohla i při doporučených systémových požadavcích sekat grafika a celkový běh hry. Doporučujeme stáhnout nejnovější patche na opravu herní grafiky. Někdy je také doporučováno první chvíle ve hře na pár hodin přečkat a grafika by se měla sama od sebe přestat sekat. Dejte si pozor také na rozlišení, které nikdy neměňte. Mohlo by to navždy pokazit herní grafiku. Jediným řešením by bylo pouze přeinstalování hry.

Příběh

Hlavní postavou je chudý 30letý vojenský veterán Nico Bellic, za kterého budete celou hru hrát. Do Liberty City přijel jednak kvůli touze žít americký sen, zapomenout na válečné masakry v Jugoslávii a také kvůli tomu, aby vyhledal zrádce, kteří zradili jeho kamarády ve válce. Do Ameriky ho láká především jeho bratranec Roman, který mu píše dopisy o jeho zdejším bohatství. Skutečnost je ale úplně jiná. Roman se topí v dluzích a je zapleten s mafií. Nico si tedy bude muset svůj sen tvrdě vypracovat. Dokáže opravdu nemožné a dokonce si vyřídí i své účty z války.

Hlavní postavy
Nico Bellic Hlavní postava hry, za kterou budete po celou dobu hrát. Snaha těžce si v Liberty City vypracovat svůj americký sen se mu ale nakonec vyplní.
Roman Bellic Nikův bratranec žijící alkoholem a gamblerstvím. Vlastní menší autodílnu a nabízí taxislužby v Brokeru nedaleko doků. Je zapleten s Albánci a později i s Rusy. Bude častokrát potřebovat Nicovu pomoc.
Little Jacob Překupník zbraní, drog a kamarád Romana. Je členem rastafariánské sekty, která při svých obřadech používá marihuanu.
Brucie Kamarád Romana žijící v touze mít pořádně vypracované tělo. Mimo toho je to také nadšenec pro fitness. Budete pro něj dělat několik misí.
Patrick McReary Packie je zločinec původem z Irska. Zná se s Elizabetou a žije v Brokeru. Má několik bratrů (Francis, Derrick, Gerry) a sestru Kate, která se zamiluje do Nica, což se Packiemu zprvu nebude moc líbit.
Dimitri Mafiánský Evropan a jeden z mála věrných lidí Mikhaila Faustina. Nejprve se bude chovat jako přítel, ale skutečnost bude nakonec úplně jiná. Ukončíte to s ním až na konci hry.
Dwayne Forge Starý kamarád Playboye X, který se nedávno dostal z vězení. Bude mít obavy, že se jeho starý kamarád Playboy X výrazně posunul dopředu, zatímco on seděl ve vězení. Nakonec se budete muset rozhodnout, kdo z nich bude žít déle.
Playboy X Kamarád Dwayna Forge, který se snaží ovládnout celé město. Prováděl obchody s Dwaynem Forgem, než byl zatčen. Poté, co uvidí Dwayna volného, začne mít velké obavy.
Jimmy Pegorino Mafiánský šéf gangu Pegorinos v Alderney, pro kterého pracuje i Phil Bell. V jednom ze dvou možných konců zabije Kate a donutí Nica pomstit se za tento čin.
Mallorie Bardas Romanova přítelkyně pracující pro Vlada Glebova, který je do ní velice zamilovaný. Nicův bratranec Roman je do Mallorie zamilovaný také a má obavy z Vlada. Nakonec se Mallorie přikloní k Romanovi a bude s ním mít ke konci hry i svatební obřad.
Vlad Glebov

Jeden ze zločinců v Brokeru, který pracuje jako lichvář. Roman má u něj velké dluhy, které nakonec bude splácet tím, že pro něj bude Nico pracovat. Připadá si často jako důležitý muž a líbí se mu Mallorie. Nakonec ho ale Nico zabije.

Bernie Crane Jeden z Nicových kamarádů z války. Nico si o něm myslí, že právě on zradil jeho vojenskou jednotku. Když ho ale zahlédne poprvé, zjistí, že se absolutně změnil. Je z něj totiž homosexuál, který by takovou zradu určitě neudělal.
Phil Bell Mafián a obchodník z Alderney. Spolupracuje s Rayem a pomáhá Nicovi vypátrat jeho válečné zrádce.
Elizabeta Známá prodejkyně drog v Bohanu, pro kterou budete nějaký čas pracovat. Nakonec je však dopadena policií a odsouzena na 300 let vězení za prodej drog a vraždu mnoha lidí včetně Mannyho Escuely.
Manny Escuela Gangster, který se snaží ovládnout celý Bohan tím, že ze sebe dělá ochránce ulic. Natáčí o sobě dokonce dokumentární film a začne spolupracovat s šéfem policie, Francisem McRearym.
Trailer č.1

Trailer č.2

Trailer č.3

Trailer č.4

Trailer č.5

Trailer č.6

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář.
Patička