GTA – Záhady a legendy

Stín

Foto

Databáze

Naše ikonka

Největší web o záhadách v populární sérii GTA v CZ/SK!

Partneři

Mafia.czech-games.net
Velice zajímavý web o dílech série Grand Theft Auto!
Webová stránka o hře GTA 5!
Největší web o herní sérii Resident Evil v CZ/SK!

Statistiky

On-line: 8
Celkově: 1335712
Měsíčně: 14903
Denně: 486

GTA San Andreas

20. 12. 2013

Grand Theft Auto San Andreas, hra z roku 2004, je obrovský mezník ve vývoji herní záhadologie. Z celé série Grand Theft Auto se zde objevilo prozatím nejvíce záhad, easter eggů a zajímavostí. GTA San Andreas je hra plná příležitostí, ve které můžete opravdu na něco narazit. Rozkládá se zde temný, rozlehlý a skvěle vypracovaný venkov, poušť, vesnice a tři velká města. Nicméně k záhadologii v GTA San Andreas se také poprvé vyjadřuje i samotný Rockstar Games, výrobce hry, a proto jsou záhady a legendy v této hře velice pravděpodobné. 

gta-san-andreas.png

Základní informace
Rok vydání

2004 (PS2 - USA, státy Evropské unie), 2007 (PS2 - Japonsko)

2005 (Pc, Xbox - USA, státy Evropské unie)

Název hry Grand Theft Auto San Andreas (zkratky: GTA SA, GTA San Andreas)
Žánr Akční (3D)
Výrobce Rockstar North (vývoj), Rockstar Games (vydání)
Distributor Take 2 Interactive (Cenega Czech - distributor v ČR)
Platformy PlayStation 2 (funguje i na PS3), Xbox, Xbox 360, Pc, PSP, Mac OS X, iOS, Android
Módy Singleplayer, multiplayer
Věkové omezení 18+
Systémové požadavky

Procesor: 1 GHz Intel Pentium III (doporučené: 2,4 GHz)

RAM: 256 MB (doporučené: 384 MB)

Mechanika: CD/DVD 8x rychlostní (doporučené: 16x rychlostní)

HDD: 3,6 GB (doporučené: 4,7 GB)

Grafická karta: 64 MB kompatibilní s DirectX 9.0 (doporučené: 128 MB)

Zvuková karta: DirectX 9.0 kompatibilní

Systém: Windows 98/ME/2000/XP

Příběh

Hlavní postavou je černoch Carl Johnson, za kterého budete celou hru hrát. Roku 1992 se vrací z pětiletého pobytu v Liberty City do svého rodného města Los Santos ve státě San Andreas. Hned po příletu se ale od svého bratra dozvídá, že byla právě zavražděna jeho matka. Po menších problémech s místními policajty při cestě z letiště se vrací do své rodné Grove Street, kde naráží na své staré kamarády. Zjištuje, že se místní gang Grove Street Families, který vede jeho bratr, rychle rozpadá. Kvůli tomu také vezme vše do svých rukou a vrátí gangu původní slávu. Postupem času se dostanete do všech částí státu San Andreas, budete stát proti spoustě nepřátelům i bojovat po boku spousty kamarádů.

Hlavní postavy
Carl Johnson (CJ) Hlavní postava hry, za kterou budete po celou dobu hrát. Dostanete se s ním do všech částí San Andreas a pomstíte s ním vraždu své matky.
Sean Johnson (Sweet) Sweet, vůdce gangu Grove Street Families, je Carlův bratr, který bude s CJejem bojovat věrně po jeho boku až do konce. Značnou část hry bude uvězněn, ale následně se vrátí a zavede s CJejem porádek.
Kendall Johnson (Kendl) Kendl je Carlova sestra, které po smrti Beverly Johnson připadla povinnost postarat se o rodinu. Často se hádá se svým bratrem Sweetem především kvůli tomu, že chodí s vůdcem gangu Variors Los Aztecas, Cesarem Vialpendem.
Beverly Johnson CJova matka, která byla zavražděna těsně před tím, než CJ přiletěl do Los Santos. Její smrt je také jedním z hlavních důvodů, proč se CJ vrátil do Grove Street.
Lance Wilson (Ryder) Starý kamarád a věrný člen gangu Grove Street Families. Postupem času se ale dozvíme, že se zapletl s gangem Ballas a že zradil Grove Street Families. CJ bude poté donucen ho zabít.
Melvin Harris (Big Smoke) Další kamarád a člen gangu Grove Street Families. Stejně jako Ryder je i on zapleten s Ballasy a i on nepřežije až do konce.
Cesar Vialpando Vůdce gangu Variors Los Aztecas a přítel vaší sestry Kendl. V San Andreas spolu uděláte ještě spoustu věcí.
Frank Tempenny Jeden z policistů, kteří vás při příjezdu do Grove Street chytnou a zavezou na přivítanou na území gangu Ballas. CJ s ním má totiž dávné nevyřízené účty. Spolu s Eddiem Pulaskim a Jimmym Hernandezem se vám do cesty připlete ještě hodněkrát. Nakonec se ale nikdo z nich nedožije konce.
Wu Zi Mu Jeden z nejbohatších Asiatů v San Andreas. Patří mu několik kasín a gang. Budete pro něho dělat i několik misí. I přesto, že je slepý, od něj uvidíte ještě hodně neuvěřitelných kousků, které by nikdo nečekal.
Mike Toreno Tajný vládní agent, pro kterého budete dělat pár misí. Častokrát se ho budete chtít zbavit, ale shodou okolností to nikdy nevyjde. Nakonec pomůže Sweetovi z vězení a ukáže vám, že to nemyslel tak špatně.
Madd Dog Největší rapová hvězda z Los Santos. Během hry budete vysláni OG Locem ukrást nějaké jeho texty v jeho vile. Na Madd Doga také narazíte v Las Venturas, když bude chtít skočit z mrakodrapu, protože uslyší zpívat OG Loca jeho písničky. Nakonec ho zachráníte a osvobodíte jeho vilu.
Jeffery Wilson (OG Loc) OG Loc se po jeho odchodu z vězení chce stát největším rapperem ve státě. Počíná si ale velice drze a na konci dostane za vyučenou.
The Truth Jedná se o zvláštního hippíka, který vás bude doprovázet značnou část hry. Pomůžete mu ukrást kombajn, jetpack, podpálit pole s marihuanou a utéct do San Fierra, kde vám na oplátku sežene mechaniky a kontakty na lidi ve městě (Jethro, Dwaine, Zero a další).
Catalina, Claude Speed, Salvatore Leone, Maria, Ken Rosenberg I tyto postavy z GTA 3 a GTA Vice City se ukážou v San Andreas. Příběh v GTA San Andreas se svojí dobou odehrává o několik let dříve, než příběh v GTA 3 a o několik let později než příběh v GTA Vice City. 
Trailer

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář.
Patička