GTA – Záhady a legendy

Stín

Foto

Databáze

Naše ikonka

Největší web o záhadách v populární sérii GTA v CZ/SK!

Partneři

Mafia.czech-games.net
Velice zajímavý web o dílech série Grand Theft Auto!
Webová stránka o hře GTA 5!
Největší web o herní sérii Resident Evil v CZ/SK!

Statistiky

On-line: 9
Celkově: 1379024
Měsíčně: 12793
Denně: 405

Zajímavosti (101-150)

20. 12. 2013

Průchozí postavy během cutscén

Všimli jste si někdy, že jsou (nejen v GTA 4) během cutscén průchozí postavy ? Abyste si to mohli ověřit, odstavte např. helikoptéru na silnici, nebo někam do blízkosti odehrávání cutscény. Během ní totiž určitě nějaké auto nabourá do helikoptéry, která přinejmenším najede v cutscéně do postav. Poté zjistíte, že je helikoptéra pouze projede.

Nicova textura zevnitř

Pokuste se skrčit, vzít bazuku a zamířit někam hodně nahoru (zkuste to dělat u stěny nějaké budovy). Měli byste nakrátko nahlédnout pod Nicovu texturu (k tomu také zjistíte, že Nico vidí i dozadu).

nico.jpg

Zmizení postav

Pokud na bowlingu vystřelíte do kuželek jiného hráče, může se stát, že všichni lidé v hale bez vysvětlení zmizí. Podivná věc se také stává, jakmile zavedete nějakého člověka na dráhu (např. vyprovokováním) a trefí se do něj koule jiného hráče. Onen člověk znenadání zmizí a koule jede dál v původním směru.

Pistole v zrcadle

pistole-v-zrcadle.jpg

Špatný odraz Nica

V odrazu Nica v zrcadle můžeme postřehnout špatnou úpravu jeho textury (a také světlejší vlasy).

spatny-odraz-nica.jpg

Chybné zrcadlo

spatny-odraz.jpg

Velká hlava v odrazu zrcadla

velka-hlava.jpg

Podivná sprejerna

Přijeďte někdy rychle ke sprejerně na severu Algonquinu, jakmile nad ní bude projíždět vlak. Po přesprejování se posune čas o pár hodin, změní se písnička v rádiu, počasí, ale vlak nad sprejernou se posune pouze o metr.

Chybná auta

Jestliže rádi létáte s helikoptérou, mohli jste si během svých letů povšimnout jedné chyby. Pokuste se někdy z dálky letět k nějaké silnici. Jistě na ní uvidíte projíždět auta, ale jakmile se přiblížíte, tak tato auta zmizí (jedná se pouze o zpestřování hry falešnými texturami místo opravdových - tzv. LOD textury). Skutečná auta se ukáží teprve poté.

Chybné textury semaforu

Nedaleko přístaviště vrtulníků společnosti Helitours v Algonquinu se nachází semafor s chybnými texturami červené, oranžové a zelené barvy. Nejedná se o moc velkou chybu. Textury jednotlivých barev jsou akorát o 90° otočené.

chybne-textury-semaforu.jpg

Brýle

Zakupte Nicovi jakékoliv brýle a pokuste se s ním běžet na rychle rozjeté auto. Při srážce uvidíte, jak mu náhle spadnou z čela.

bryle.jpg

Jak se dostat přes výběr mítného na dálnici ?

Pokud se chcete bezplatně dostat přes výběr mítného na dálnici, jednoduše stačí projet přes místo mezi budkami.

jina-cesta.jpg

Kdo zapomněl spláchnout ?

hovinko.jpg

Kondom

kondom.jpg

Ďábelská cesta opilého pilota

opily-pilot.jpg

Parky zákazů

Skoro u všech parků v Liberty City se nachází informační tabule s pravidly. Těchto pravidel je ale opravdu hodně a některé jsou velice zvláštní (např. zákaz vstupu dětem). V parcích se také nesmí běhat. I přesto zde ale můžeme zahlédnout běžící joggery. 

park-zakazu.jpg

Socha muže na žebříku

Označuje se také jako "Jákobův žebřík". V knize Genesis je biblický příběh o patriarchovi Jákobovi, který sní o schodech do nebe. Socha, která se nachází u jedné křižovatky na severu Algonquinu by ho měla právě naznačovat. Na podstavci této sochy také můžeme narazit na jméno "Dr. Jeremiah James". Jedná se pouze o easter egg na jednoho hudebníka a herce z New Yorku. 

podivna-socha.jpg

Úkryt

Můžete ho využít např. před policií. Nachází se na sever od nejjižnějšího mostu, který spojuje Algonquin s Brokerem.

ukryt.jpg

Kouř z marihuany

Pokuste se někdy rozbít okno v autě, jakmile v něm budete sedět s Little Jacobem. Z okna se následně začne kouřit, jelikož si Jacob jako obvykle zapálí.

Dveře autosalonu

V misi "Rigged to Blow" pro Mikhaila Faustina se máte dostavit s dodávkou plnou výbušnin do garáže jednoho autosalonu v Bohanu. Tam musíte odjistit bombu a dostatečně se vzdálit. Nastane obrovský výbuch a celá budova bude v ruinách. Tento výbuch také chybně poničí jednosměrné dveře. Z jedné strany totiž nebudou vidět a budete moci skrz ně projít. Při pohledu zpět budou vidět a nebudou průchozí. Od příspěvkáře Ondřej Veselý.

Podivný sloup

Pokud tyto vrata úplně rozevřete, nezastaví se o onen sloup, nýbrž jím projdou, jako-by tam vůbec nebyl. Sloup s vraty se nachází na západě Bohanu. 

podivny-sloup.jpg

Chyba ?

chyba.jpg

Nezpevněná zídka u policejní stanice v Dukes nedaleko letiště

Nezpevněná textura této zídky většinou zapříčiňuje mnoho pádů ze schodů.

podivna-zed.jpg

Rostliny v domě 

rostliny-v-dome.jpg

Skateboardová plocha v Algonquinu

skateboardova-plocha.jpg

Policejní brutalita

To, co bylo v GTA San Andreas, se zčásti opakuje i v GTA 4. I zde totiž můžeme narazit na policejní brutalitu. Oproti GTA San Andreas zde již nikdo nikoho nemlátí. Na zemi akorát leží jeden člověk a ostatní policisté přihlížejí. Na první náznak policejní brutality můžeme narazit na pláži na severozápadě Bohanu.

policejni-brutalita.jpg

Další se nachází na policejní stanici East Holland na severu Algonquinu. 

policejni-brutalita-2.jpg

Ve hře se také velice často stává, že zdejší policisté bezdůvodně střílí po kolemjdoucích nebo po členech ostrahy.

Duch Kate ?

Jedná se o skoro největší zvláštnost v GTA 4, která se hráčům stává docela často. Po dokončení hlavního příběhu hry se závěrečnou verzí "Pomsta" (kdy Jimmy Pegorino před kostelem zabije Kate) vám má podivně zavolat Kate a pozvat vás na rande. Není to tak trochu zvláštní ?

Podivné graffiti

Většina domů v Liberty City je posprejována. Jedná se většinou o odlehlé staré domy a interiéry v mrakodrapech. Pokud ale budete graffiti v GTA 4 podrobně zkoumat, zjistíte, že nejsou jen tak ledajaké. Na některých totiž můžeme narazit na různé R.I.P nápisy. Tyto R.I.P nápisy nalezneme např. u jmen Claude, Tommy, Carl, Toni (Cipriani ?) a Viktor (Vance ?). Že by tedy všechny tyto příběhové postavy z různých dílů série GTA byly již během příběhu v GTA 4 po smrti ?

podivne-graffity.png

Dům duchů

Jedná se pouze o zmínku v poslední misi pro Phila Bella, kdy máte dojet ke staré vile v odlehlým částech na severu Alderney za účelem předávky heroinu. Následně vás ale překvapí federálové, kterým budete muset uniknout. Jakmile v misi přicházíte ke staré vile, se muž, s kterým předávku uděláte, zmíní o tom, že ho nikdo nesledoval a že stará vila je dům duchů.

dum-duchu.jpg

Podivní NPC na letišti

Okolo přistávacích drah na letišti by se údajně měli spawnovat tzv. podivní NPC. Přes letiště totiž vedou zapomenuté stezky chodců z beta verze hry. Těmito postavami by měli být především lidé podobní Little Jacobovi. Údajně by měli být nezranitelní a jediný známý způsob úmrtí těchto lidí by mělo být utopení ve vodě. Ke spawnu těchto postav ale bohužel dochází jen zkřídka kdy.

Výkřiky u Pay 'n' Spray

Mnozí hráči tvrdí, že krátce po přesprejování svého auta v Pay 'n' Spray nedaleko Outlooku v Brokeru uslyšeli podivné ženské výkřiky. Tehdy vznikaly teorie o tom, že by se mohlo jednat o duchy bývalých zaměstnankyň ve sprejerně, které byly nějakým způsobem zavražděny. Nakonec se ukázalo, že se jedná pouze o chybu hry. Jev křičících žen ale bohužel nastává jen zřídka kdy.

Kostel na hřbitově v Suffolku

Na hřbitově v Suffolku, v sousedství čtvrti Little Italy v Algonquinu, se nachází gotický kostel, který by měl napodobovat skutečný kostel Nejsvětější trojice v Manhattonu, New York. 

goticky-kostel.jpg

Záhadné helikoptéry

Na různých místech v Liberty City se objevují letící helikoptéry Maverick a Annihilator. Obvyklá místa náhlých zjevení těchto helikoptér jsou např. most spojující Alderney s Algonquinem nebo čtvrť Beachgate v Brokeru. Údajně by vás tyto helikoptéry měly ve hře pronásledovat. Mezi hráči se totiž objevila různá hlášení o tom, jak je přes celé Liberty City špehuje stále ta samá helikoptéra. Helikoptér byste si přitom údajně neměli ani povšimnout. Badatelé nějaký čas tvrdili, že jsou snad ovládány mimozemskými bytostmi či že na Nica v Liberty City stále dohlíží vláda.

helikoptery.jpg

Krev na tričku gangstera - Co ve skutečnosti spáchal ?

Od příspěvkáře Rudewolff.

krev-na-tricku.jpg

Podivný člověk

Před vaším savehousem ve čtvrti South Bohan často postává člověk, který mluví o šílených věcech. Např. o tom, jak lidé žijou v samých lžích, ve světě, kde lže televize i vláda, a že by se spíše měli mít všichni rádi. Od příspěvkáře Rudewolff.

zvlastni-clovek.jpg

Lanovka

Pomocí této lanovky se můžete svézt z Algonquinu na Colony Island. Nachází se ve čtvrti Lancet ve východním Algonquinu. Jízdu lanovkou si můžete buď zpomalit, nebo zrychlit (pomocí tlačítka G).

lanovka.jpg

Nepřístupná loď

V docích ve čtvrti Port Tudor, Alderney, můžete najít loď, na kterou nelze nastoupit ani vyšplhat.

nepristupna-lod.jpg

Spadlý billboard

Na Colony Islandu se nachází starý spadlý billboard.

spadly-billboard.jpg

Vraky aut na zvláštních místech

Jak se tam ty vraky dostaly ?

vraky-na-podivnych-mistech.jpg

Podivné provinění

Pokud zaparkujete jakékoliv auto před autobazar AutoEroticar přesně tak, jak je uvedeno na obrázku, po nastoupení do tohoto auta vám z neznámého důvodu přibyde hvězdička policejní hledanosti.

zakazane-parkovani.jpg

Žebřík vedoucí nikam

Na nejjižnějším mostě, který spojuje Algonquin s Brokerem, můžete najít žebřík, který je zde vlastně k ničemu.

zebrik-vedouci-nikam.jpg

Pod mostem prší ?

Obvyklá chyba se objevila i v GTA 4. Jak může pod mostem pršet ?

prsi-i-pod-mostem.jpg

Meadows Park

Na severu Brokeru se nachází Meadows Park. V tomto parku můžeme najít velkou napodobeninu zeměkoule a pár podivných soch.

meadows-park.jpg

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář.
Patička