GTA – Záhady a legendy

Stín

Foto

Databáze

Naše ikonka

Největší web o záhadách v populární sérii GTA v CZ/SK!

Partneři

Mafia.czech-games.net
Velice zajímavý web o dílech série Grand Theft Auto!
Webová stránka o hře GTA 5!
Největší web o herní sérii Resident Evil v CZ/SK!

Statistiky

On-line: 6
Celkově: 1374844
Měsíčně: 11905
Denně: 307

GTA 5 – Zajímavosti

20. 12. 2013
Chupacabra

V průmyslové oblasti na Elysian Islandu, jih Los Santos se nachází ulice pojmenovaná jako "Chupacabra Street". Chupacabra (česky: Čupakabra) je neznámý tvor pocházející ze Severní a Jižní Ameriky, který má svou oblibu v napadání ovcí a koz. Mohlo by se jednat o důkaz výskytu chupacaber v GTA 5

Kurzor na PC

Tato věc se již objevila v traileru. Pokud budete používat počítač, všimněte si kurzoru myši. Místo ukazováčku je na něm prostředníček. 

Zvířata v GTA 5

V GTA 5 se oficiálně poprvé z celé série objevilo více než jen pár druhů zvířat. Můžeme tu narazit např. na slepice, pumy, jeleny, srnky, kojoty, skoty, různé ptáky a ryby, krysy, krávy, psy, divoká prasata, opice, žraloky, vepře a vlky.

Další zajímavosti, zvláštnosti a postřehy

V GTA 5 se nachází mnoho zajímavostí, zvláštností a postřehů. V následujících videích se dozvíme, jestli jsou pravdivé či ne.

Video (DefendTheHouse)

Video (DefendTheHouse)

Video (DefendTheHouse)

Video (DefendTheHouse)

Video (DefendTheHouse)

Video (DefendTheHouse)

Video (DefendTheHouse)

Video (DefendTheHouse)

Video (DefendTheHouse)

Video (DefendTheHouse)

Video (DefendTheHouse)

Los Santos Elementary

V Los Santos se měla původně nacházet základní škola. Z finální verze hry ale byla z neznámých důvodů odstraněna. Je tedy možné, že se v Los Santos mohli objevovat i děti a že právě z tohoto důvodu mohla být škola odstraněna ? Základní školu také můžeme vidět ve videu herní prezidentské kampaně kandidátky Sue Murry. Místo této školy bylo nakonec postaveno tréninkové centrum.

los-santos-elementary.jpg

Vítej zpět (v San Andreas)! Poslední dobou jsi nám chyběl...

vitej-zpet-.jpg

Hřbitov ve Vinewoodu

Na hřbitově ve Vinewoodu se nachází vykopaná díra pro rakev (podobně jako na hřbitově ve Vinewoodu v GTA San Andreas). Uprostřed této díry se nachází pistole. Na hřbitově můžete najít i další podivnosti. Nachází se tu např. náhrobky s žertovnými nápisy "Rest in Pieces" nebo "Quiet isn't it ?".

Ludendorff

Ludendorff je malé venkovské městečko založené roku 1945, které můžete najít v Severním Yanktonu. Do tohoto zasněženého města dorazíte už v prologu. Nedaleko odsud se také nachází mimozemšťan zamrzlý ve vodě. V GTA Online se ohledně tohoto města stává velice zajímavá chyba. Více se dozvíte v následujícím videu.

Video (GTA Series Videos)

Podivní FBI agenti

V GTA 5 se objevují podivní FBI agenti a vědci. Jedná se o menší easter egg. Můžou se podílet na vývoji a výzkumu nějaké nové technologie ? Více informací naleznete v následujícím videu.

Video (CVG)

Mobil v GTA 5

Na jednom z oficiálních artworků hry GTA 5 se objevila žena v plavkách, která drží podivný mobil. Měl by to být klasický Iphone až na to, že místo značky firmy Apple (nakousnuté jablko) je mísa s ovocem a že je na mobilu nápis Ifruit.

zena-s-mobilem.jpg

GTA 5 bez vody

Pokud si chcete pořádně prohlédnout oceán a vypátrat jeho ukrytá tajemství, doporučovali bychom Vám historicky první vytvořený mód do hry GTA 5, který vám vodu ze hry odstraní. Mohl by se vám velice hodit na badatelské výlety.

Video (GTA5Videos)

Beam Me Up

Beam Me Up, někdy také jako "Hora umění", je široce pomalovaný kraj rozkládající-se východně od Sandy Shores. Toto území je částečně inspirováno Horou spásy v Calipatrii, Kalifornie. Na tomto kopci se nachází řada maleb včetně nápisů "Beam Me Up!" nebo "Save Us!". Můžeme zde najít i mnohem více zajímavostí. Po 100% dokončení hry se nad tímto krajem vznáší UFO, a proto je také poměrně často navštěvován badately.

Video (Video Games Source GTA V)

Opuštěný důl

Nedaleko hory Mount Josiah se nachází zvláštní vchod do podzemí. Jedná se zřejmě o starou štolu na zlato, tedy o pozůstatek zlaté horečky (vzhledem k výskytu dolu je to ale velice zvláštní). Do dolu můžete částečně nahlédnout, protože má o trochu menší dveře. Těmito dveřmi můžete prohodit spoustu výbušných zbraní. Badatelé si myslí, že se za dveřmi nachází něco mnohem záhadnějšího a že má také tento důl nějakou spojitost s Ilumináty či s jetpackem. Postupem času se ale badatelé již dokázali za dveře dostat a prostor za nimi je pouhá černá chodba.

Video (TheE115Project)

Chybný stín radaru

Na letišti v Los Santos se nachází radar, který se otáčí kolem dokola. Pokud se ale kouknete na jeho stín, vypadá to, jako-by se vůbec nehýbal. Od příspěvkáře PetrCZ66.

Medvěd

Nedaleko jezerní oblasti Lago Zancudo se nachází turistická informační tabule. Na této tabuly si můžete prohlédnout zdejší zvěř, na kterou můžete v Lago Zancudo narazit. Do ní se překvapivě řadí i medvěd. Je tedy možné, že v Lago Zancudo žije medvěd ? Od příspěvkáře PetrCZ66.

Nazí lidé

V GTA 5 se oficiálně poprvé objevují nazí lidé. Od příspěvkáře 50radek.

Plešatý Franklin

Když je Franklin v bazénu a má hlavu částečně ponořenou do vody, můžete vidět, že je vlastně plešatý. Od příspěvkáře PetrCZ66.

Matrix

Matrix, nekonečný prostor, ve kterém se nachází a vytváří celá hra, se vyskytuje ve všech 3D hrách. A v GTA 5 rozhodně nesmí chybět. Hráčům v následujících videích se přihodily právě tyto podivné a klasické matrixové chyby.

Video (vinesauce)

Video (fehome)

Chybný strom

Od příspěvkáře 50radek.

chyba-stromu.jpg

Zaseklý Michael ve striptýzovém klubu

Od příspěvkáře 50radek.

zasekly-michael.jpg

Jména postav

Jedna z vedlejších postav ve hře, Harold Joseph, má přezdívku Stretch, což je velice zajímavé, jelikož ve hře GTA San Andreas existovala limuzína s názvem "Stretch". Také striptérky jsou pojmenovány po autech a možná i nějaké další herní postavy. Od příspěvkáře 50radek.

Chybné dveře

Také GTA 5 není úplně bezchybná hra. Můžeme zde najít např. velice legrační chybné dveře.

Video (vinesauce)

Duch opuštěného motelu

GTA 5 je hra plná podivných mýtů, především tedy paranormálních jevů. Mnohé z těchto nepodložených záhad jsou ale velice zajímavé. Kromě ducha Carla Johnsona, Trevora Philipse či Johny Klebitze se objevilo také podezření na ducha opuštěného motelu. Jsou ale tyto mýty opravdu založené na pravdě ?

Video (DarkMythHunter)

Mrtvola Bradleyho Snidera

bradley-snider.jpg

Hrob na Mount Chiliadě

Jižně od majáku v Cape Catefish na východním pobřeží se nachází podivný hrob. Dosud se nikomu nepodařilo zjistit, komu je hrob určen.

hrob-na-mount-chiliad.jpg

Agresivní řidiči

Agresivní řidiči, známý především z GTA San Andreas, se v GTA 5 již neobjevují. Na druhou stranu ale stále přibývá hlášení od hráčů GTA Online, kteří viděli projet vysokou rychlostí jednoho agresivního NPC, který řidil Sentinel XS. Ke spawnům tohoto agresivního řidiče údajně dochází ve čtvrti Downtown v Los Santos.

Klauni

V misi "Grass Roots" začnou Michael s Trevorem blouznit. Kolem Michaela se na začátku mise budou stále spawnovat mimozemšťané. Podobně jako Trevor a zábavní klauni. Jedná se pouze o menší easter eggy.

Video (GTA Series Videos)

Thelma a Louise

Tento easter egg můžete najít v Mount Chiliad State Wilderness nedaleko Ratyon Canyon. Více se dozvíte v následujícím videu.

Video (PS4Trophies)

Pár tipů a triků

1. Již na začátku hry, po misi "Franklin and Lamar", můžete získat padák. Nachází se na žlutém jeřábu u stavby na Mile Heigh Club vedle Simeonova bazaru. Výstup na jeřáb ale bohužel trvá dost dlouho (okolo 6 minut). 

2. Odpovídejte na e-maily ve hře. Ponoříte se tak více do životů herních postav.

3. Jestliže si koupíte taxi firmu, budete moci jezdit taxíkem zdarma.

4. Jestliže chcete učinně zničit nějaké auto, stačí střelit do zadního blatníku. Z auta začne téct benzín, který už stačí jen zapálit. Od příspěvkáře Rudewolff.

Písečný žralok

Žraloci v GTA 5 opravdu existují a výrobci si pro nás ještě ke všemu připravili jakési "zpestření" pláže.

Video (Ray Dhimitri)

Sněhulák

Věříte, že v GTA 5 nikdy nenarazíte na sněhuláka ? Mýlíte se. Následující video vám ukáže, jak se k jednomu takovému sněhulákovi dostat.

Video (Dynasty)

Jak si udělat skateboard ?

V následujícím videu se dozvíte, jak si jednoduše udělat skateboard z letadla.

Video (ZeDDy - GTA kanál)

Marihuana

marihuana.png

Prázdný hrob

Shodný s tím na hřbitově ve Vinewoodu, Los Santos, GTA San Andreas.

prazdny-hrob.png

Tvář na skále

Od příspěvkáře [P]u[s]ut[U].

tvar-na-skale.jpg

Vulgární trpaslíci

Od příspěvkáře [P]u[s]ut[U].

vulgarni-trpaslici.png

Znak na skále

Po celém San Andreas je těchto znaků ukrytých spousta.

znak-na-skale.png

Podivné výbuchy

Pokud budete hrát za Michaela, uložíte si hru v jeho domě a následně vyjdete ven, uslyšíte podivný hlasitý výbuch. Dosud nebyla objasněna příčina nebo místo tohoto výbuchu. Pravděpodobně se jedná o explozi nějakého dopravního prostředku.

Barva železničních tratí na Lesterových mapách

Při přípravě na jednu misi vám Lester pošle různé mapy s lokacemi aut, které musíte získat. Všimněte si, že barva železničních tratí na mapkách (hnědá) se odlišuje od barvy na originální herní mapě (světle šedá). Lesterovy mapy tedy byly pravděpodobně pořízeny v beta verzi hry. Od příspěvkáře ActiV3Drifter.

Podivné fyzikální zákony

Když jedete z kopce a přestanete přidávat plyn, vaše auto bude postupně zpomalovat, dokud úplně nezastaví. Od příspěvkáře Martin.

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář.
Patička