GTA – Záhady a legendy

Stín

Foto

Databáze

Naše ikonka

Největší web o záhadách v populární sérii GTA v CZ/SK!

Partneři

Mafia.czech-games.net
Velice zajímavý web o dílech série Grand Theft Auto!
Webová stránka o hře GTA 5!
Největší web o herní sérii Resident Evil v CZ/SK!

Statistiky

On-line: 6
Celkově: 1358524
Měsíčně: 16481
Denně: 544

Zajímavosti (151-200)

20. 12. 2013
Whirlpool u Palomino Creek

Whirlpool je ve hře označení pro podivné vířivé kruhy pohybující-se na hladině vod. Často jsou součástí módů. Několik hráčů je i přesto vidělo v normální hře. Od příspěvkáře Marc Bartoš.

whirpool-u-palomino-creek.jpg

Zástupy stejných vozidel jedoucích za sebou

Pokud rychle a často projíždíte dálnice, můžete si povšimnout tří až čtyř stejných za sebou jedoucích prostředků.

14ti kolový tank

Běžně se stává, že u tanku můžeme narazit o dvě kolečka navíc. Od příspěvkářky Andrea.

14ti-kolovy-tank.jpg

Zvláštnost v misi "Wrong Side of the Tracks"

V této misi musíte dohnat vlak a zastřelit čtyři gangstery od Vagos. Pokuste se někdy vlak předjet na dlouhou vzdálenost. Mise náhle neúspěšně skončí, ale počkejte si na vlak. Místo gangsterů na něm uvidíte čtyři nože. Od příspěvkáře Marc Bartoš.

Záhadné zmizení elektrických drátů

Od příspěvkáře Paul.

zahadne-zmizeni-elekrickych-dratu.jpg

Zmizení auta v garáži policejní stanice v Las Venturas

Pokud někdy pojedete s nějakým autem do policejní garáže v Las Venturas, povšimněte si, že krátce po vjezdu vaše auto na zlomek sekundy zmizí.

Podivný zákon lomu

zakon-lomu.jpg

Vlak a stíhačka

Pokud někdy přistanete se stíhačkou před jedoucí vlak, jistě vás srazí a bude vás vláčet před sebou. Jakmile ale ve stíhačce nejste, vlak projede skrze stíhačku bez žádného poškození a beze změny pozice. Od příspěvkáře Marc Bartoš.

Zaseklý kamion

Od příspěvkáře Paul.

zasekly-kamion.jpg

Tipy na Monster truck

1. Vyvolejte cheatem Monster truck (AGBDLCID) a poté zadejte i cheat na neomezený kyslík (CVWKXAM). Nyní nasedněte do Monster trucku, vjeďte s ním do vody a počkejte až se potopí. Poté zadejte cheat na létající auta (RIPAZHA) a můžete jezdit po dně moře. Není to sice velká rychlost, ale je to velice zajímavé. Pokud s autem vyjedete na souš, bude náhle nefunkční. Od příspěvkáře Marc Bartoš.

2. Pokuste se někdy s Monster truckem najet na kapotu nějakého auta a zůstat na ní. Po chvíli by se ono auto mělo potopit do silnice nebo odletět. Od příspěvkáře Avar 007.

3. Pokuste se někdy s Monster truckem dvakrát vjet na kapotu nějakého auta rychle za sebou. Auto by poté mělo vyletět hodně vysoko. Následků je opravdu hodně. Od příspěvkáře Glasero.

Chybný hotdogářský vůz

Nachází se v Back 'O' Beyond u dálnice Los Santos - San Fierro.

prestavka-na-dalnici.jpg

Kombajny

Všimli jste si, že kombajny a traktory jezdí na polích rychle, vypadajíc zmatení a navíc zamčení ? Proč ale tak panikaří ? Od příspěvkáře Mára.

Zelená a fialová barva na Sweetově domě

Podle všech badatelů symbolizují barvy gangů Grove Street Families a Ballas.

zelena-a-fialova-barva.jpg

Opilci

Opilci se často motají kolem hřbitovů, barů a prodejen v nočních hodinách. Pokud poblíž nějakého opilce odstavíte auto, uvidíte, jak si ho vezme a kousek s ním odjede. Náhle se ale postava opilce smaže ze hry a auto se zastaví. Pokud se vrátíte pro své auto, žádného opilce tam zkrátka už neuvidíte.

Zpovědnice v Palomino Creek

V Palomino Creek se nachází zpovědnice Drive-Thru Confessions. Lidé se k tomuto místu opravdu často chodívají vyzpovídat. Od příspěvkáře Ehrye.

zpovednice.jpg

Červený kruh

Pokud autem odstrčíte nějaký stánek s hotdogářem do vody, můžete vidět, jak se i pod vodou bude před ním stále objevovat červený vstupní kroužek.

Zvláštní kamínek

zvlastni-kaminek.jpg

Černý prostor

Pokud skočíte do dveří u pizza obchodu v Montgomery, ocitnete se v prázdném černém prostoru.

Zvláštní trasa kamionů

Pokuste se někdy dorazit k železničnímu mostu nedaleko jeskyně u Fort Carson přesně na místo, odkud byla pořízena následující fotka. Tímto místem běžně projíždějí kamiony, a tak si na nějaký počkejte. Jakmile bude totiž kamion projíždět pod mostem, zasekne se do jeho textury a chvíli pojede skrz ní až na konec, kde se opět vrátí na silnici.

zvlastni-trasa-kamionu.jpg

Smrtelný pád

Pokud skočíte z vysoké výšky na zem bez padáku, CJ přežije a zůstane mu kousek života (funguje pouze při maximálně dosaženém životě). Pokud to uděláte s padákem, CJ pád podivně nepřežije.

Ghost Vortex v chatce v The Panopticon

ghost-vortex.jpg

Teleportování do vysoké výšky

Pokud se pomocí nějakého teleportu portnete do vysoké výšky, uvidíte padák a cca pět metrů pod ním CJeje. 

Průchozí CJ

pruchozi-cj.jpg

CJ a jeho nesmrtelné přítelkyně

Dostavte se někdy se svou přítelkyní na vrchol hory Mount Chiliad. Vezměte si jetpack a odleťte ze skály. Uvidíte, jak vaše přítelkyně půjde za vámi, seskáče vysoké výšky až dolů z hory a stejně nezemře. Od příspěvkáře Vašek.

Nadskočení auta

Pokud před svým autem budete chvíli velkou rychlostí táhnout motorku, uvidíte, jak auto náhle nadskočí. 

Skok z největšího mrakodrapu v San Fierru

Pokud seskočíte z této jehlanovité budovy - The Big Pointy Building (největší mrakodrap v San Fierru), po chvíli s CJejem dopadnete na stěnu tohoto mrakodrapu. CJ ale přistane tak, jako-by dopadl na normální vodorovnou plochu.

Najmutí vojáka nebo policisty

Vezměte si auto a najměte si do svého gangu nějakého policistu či vojáka (samozřejmě použijte cheat AEZAKMI). Nyní nasedněte do auta, chvíli jeďte a zastavte. Uvidíte, jak váš spolujezdec vystoupí a bude odmítat jet dále.

Prasklé žebříky na farmě západně od Palomino Creek

praskle-zebriky.jpg

Nejrychlejší způsob odhalení mapy

Vezměte si loď a jeďte z East Beach, Los Santos dále do moří. Po cca dvou herních dnech se celá mapa odkryje. Od příspěvkáře Kevin Šubrt.

Pád na auto

Pokud skočíte z nějaké vysoké výšky a trefíte se přesně na auto, ubyde vám život stejně tak, jako-by vás srazilo na silnici. Od příspěvkáře Ondřej Veselý.

Pád s telefonem

Pokud vám někdo zavolá a vy budete zrovna na nějaké vysoké budově, přijměte hovor a seskočte z ní. Po dopadu bude CJ držet telefon v ruce podobně jako zbraň. 

Andromedy

Andromeda je letadlo, které se vám ve hře objeví pouze v pár misích. Většina badatelů si ale myslí, že tato letadla máme každou hru přímo před nosem. Vraky u pouštního letiště by totiž měli být právě Andromedy.

Zahadný stín v CJově domě na Gantonu

Tento stín (vzhledem k postavení světla) nemůže být od židle ani od žádného jiného objektu. Od čeho tedy je ?

zvlastni-stin.jpg

Most nad Grove Street

Část mostu nad Grove Street můžeme zničit před i po misi "End of the Line", kde se nám tato zničitelná část ukáže právě poprvé.

Jak chodit po dně moří ?

Pouze plavte k místu vyznačeném na následujícím obrázku. Přesněji se nacházíme na východě Back 'O' Beyond.

chozeni-po-dne-mori.jpg

Soubory v IMG Toolu

V IMG Toolu, ve složce gta3.img, se vyskytují opravdu zajímavé věci. Můžeme zde narazit na soubory typu fake_sky.dff, snow.txd, shark.txd a další. Na další podivuhodnosti můžeme narazit také v souboru main.scm. Většina podivných názvů těchto souborů se ale dá vůči hře logicky vysvětlit.

Podivná zrcadla

Fenomén podivných a chybných zrcadel je známý již mnoho let. V následujícím videu si ho představíme.

Video (CrazyRunners4everX)

Pomocí zrcadel v obchodech můžeme dokonce vidět i do matrixu.

chybne-zrcadlo.jpg

Průchozí střechy

Na severozápadě San Fierra se nachází spousta domů s průchozí střechou (některé i s průchozími stěnami).

Auta na Mount Chiliad

Jedná se o chybná a rychlá auta, která sjíždějí horu Mount Chiliad až dolů, kde najednou na normální silnici a vydají se ve směru provozu. Na tato auta ale nenarazíte jen tak. Nejprve musíte sjíždět horu Mount Chiliad ze shora až do odbočky, po které se dostanete k Bigfootovým stopám, a jet rychle dále. Náhle byste měli uvidět tato záhadná auta. Říká se, že se jedná pouze o chybný spawn a že jedou pouze v naprogramovaných stopách cyklistů, se kterými můžete závodit po nastoupení na kolo na vrcholu Mount Chiliad. Auta na Mount Chiliad také nemusí být jen auta. Může se jednat i o úplně jiné prostředky, které patří na silnici (motorky, čtyřkolky apod.)

auta-na-mount-chiliad.jpg

Poskočení taxíka

Rozjeďte se někdy s taxíkem, pusťte plyn a stiskněte tlačítko "H". Taxík by vám měl zatroubit a o kousek poskočit.

Nesmrtelná Helena Walkstein

Ještě před tím, než se dáte do řeči s vaší budoucí přítelkyní, která na vás čeká v Blueberry na střeše Ammunationu a střílí do terčů, se k ní pokuste položit bombu a odpálit. Heleně se ale záhadně vůbec nic nestane. Pokud jí postřelíte, tak se jí život ubere (ke všemu začne střílet proti vám).

helena-wankstein.jpg

Plavající Ballas

Je poměrně známé, že nikdo z chodců ve hře neumí plavat ve vodě (kromě CJeje). Pokuste se ale někdy navést Ballasy při válce gangů do vody. Můžete vidět, jak normálně plavou a neutopí se jako normální peds.

Chybná textura

chybna-textura.jpg

CJ a samopal

Pokuste se někdy s CJejem střílet na motorce a náhle uvidíte jednu zvláštnost. CJ drží samopal v pravé ruce. Jak tedy může střílet a zároveň přidávat plyn ?

Chybné sklo

Pomocí oken helikoptér a lodí můžete častečně nahlédnout do matrixu.

chybne-sklo-2.jpg

Filmová scéna

Kupte si někdy jízdenky na let do jakéhokoliv letiště. Jakmile bude letadlo přistávat, nacheatujte si smrt (SZCMAWO). Poté se objevíte u nemocnice, ale bude to vypadat jako ve filmu.

Neviditelný jetpack

Vezměte si jetpack a spusťte replay (F1). Uvidíte, že CJ vlastně žádný jetpack na zádech nemá.

neviditelny-jetpack.jpg

Neoznačený Pay 'n' Spray

Pokud pojedete kousek na jihovýchod od Caligulova kasína v Las Venturas, můžete narazit na neoznačenou Pay 'n' Spray garáž.

Ohnivé kolo

Pokud do kola na Mount Chiliad vystřelíte bazukou, začnete hořet  a to i přesto, že stojíte v dostatečné vzdálenosti. Hoření přestane, jakmile sejdete z vrcholku hory. Tato známá chyba hry by se ale měla údajně stávat i u jiných kol.

ohnive-kolo.jpg

Průhledný plot

Na severu od pouštního letiště Verdant Meadow Aircraft Graveyard se nachází pár oplocených nádrží. Pokud se přes plot podíváte na nádrže, tak je i přesto uvidíte.

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář.
Patička