GTA – Záhady a legendy

Stín

Foto

Databáze

Naše ikonka

Největší web o záhadách v populární sérii GTA v CZ/SK!

Partneři

Mafia.czech-games.net
Velice zajímavý web o dílech série Grand Theft Auto!
Webová stránka o hře GTA 5!
Největší web o herní sérii Resident Evil v CZ/SK!

Statistiky

On-line: 5
Celkově: 1378990
Měsíčně: 12778
Denně: 393

Zajímavosti (251-300)

20. 12. 2013
Chybný skin sportovce

chybny-skin.jpg

Drogy

Od příspěvkáře [P]u[S]ut[U].

drogy.jpg

Hroch

Od příspěvkáře [P]u[S]ut[U].

hroch.jpg

Kokpit letadla

Od příspěvkáře [P]u[S]ut[U].

kokpit-letadla.jpg

Paluba letadla

Od příspěvkáře [P]u[S]ut[U].

paluba-letadla.jpg

Létající bedna v K.A.C.C. Military Fuels, Las Venturas

Od příspěvkáře [P]u[S]ut[U].

letajici-bedna.jpg

Maska čerta

Od příspěvkáře [P]u[S]ut[U].

maska-certa.jpg

Nahá žena

Od příspěvkáře [P]u[S]ut[U].

naha-zena.jpg

Padák ve stíhačce

Od příspěvkáře [P]u[S]ut[U].

padak-ve-stihacce.jpg

Pruty v Santa Maria Beach, Los Santos

Od příspěvkáře [P]u[S]ut[U].

pruty.jpg

Příliš mnoho policistů v matrixu

Od příspěvkáře [P]u[S]ut[U].

prilis-mnoho-policistu-v-matrixu.jpg

Staré kasíno

Od příspěvkáře [P]u[S]ut[U].

stare-kasino.jpg

Strom zevnitř

Od příspěvkáře [P]u[S]ut[U].

strom-zevnitr.jpg

Zavírání dveří u auta

Pokud budete při nastupování do auta držet současně W a MEZERNÍK, CJ po nastoupení nezavře dveře. Jakmile ale tyto tlačítka pustíte, CJ dveře zabouchne. Od příspěvkáře 50radek.

Neomezený kyslík

Pokud se ve vodních plochách, které nejsou moc hluboké (např. bazény), skrčíte tak, aby byl CJ celý pod vodou, nebude se mu ubírat žádný kyslík. Od příspěvkáře 50radek.

Papoušek

Ve hře GTA San Andreas se oficiálně poprvé objevilo další zajímavé zvíře. Mluvící papoušek Tony, společník Kena Rosenberga, se objeví celkem ve třech misích - "Intensive Care", "Meat Business" a "Freefall". Údajně je prý jeho první vyslovená věta odkazem na film Scarface (1983), kde ji vyřkne Tony Montana.

Video (GTA Series Videos)

Ikonka 8-balla

Při beta misi "Impounded" se objevila další odlišnost mezi beta verzí a finální verzí hry GTA San Andreas. V čase 2:56 následujícího videa totiž můžete na mapce zahlédnout ikonku 8-ballovi garáže. Od příspěvkáře Hutt Games.

Video (GTA Series Videos)

Ghost Hydra a Auta na Mount Chiliad

Ve hře se nachází spousta zajímavostí a glitchů. Nejznámějším z nich jsou např. Auta na Mount Chiliad, které za daných podmínek sjíždí horu až dolů k silnici. Oblohou nad San Fierrem má čas od času údajně prolétávat Ghost Hydra. Jedná se ale o skutečnou záhadu, nebo je to jen vymyšlený mýtus ? Vše se dozvíte v následujícím videu.

Video (DarkMythHunter)

Zjevování hlavních postav při normální hře

Jedná se pouze o velice častou chybu hry, kdy se vám omylem spawne jedna z hlavních postav příběhu do normální hry a chová se jako ostatní chodci. Několika hráčům se údajně objevil Ryder ve Foster Valley. Postavy podle mnoha svědectví po krátké chvíli nevysvětlitelně zmizí.

Duch na nákladní lodi

Jedná se o méně známý mýtus, který vznikl v důsledku několika tvrzení od hráčů. Na nákladní lodi u pobřeží San Fierra by se měl okolo 1:00 objevovat duch námořníka, který zde údajně zahynul. Výskyt tohoto ducha je nepodložený a tím pádem také velice nepravděpodobný.

Podivné spawnování postav v lese

Existuje již mnoho příběhů, ve kterých se badatelé zmiňovali o záhadných postavách v lese. Většinou tomu bylo tak, že jeli po ulici a náhle viděli zvláštní postavu v lese. Fotografie byly často zpestřovány termovizuálním viděním. Věřte nebo ne, tyto fotografie s vyfocenými postavami v lese jsou pouze fikcí. Autoři fotografie mohli např. nejdříve někoho vyhnat poblíž lesů z jeho auta. Tento člověk poté utíkal k lesu a nakonec jen šel. V té chvíli autoři postavu vyfotili a udělali z ní novou záhadu. Dalším typickým příkladem fotografického klamu je zjevování černého vraha s kudlou u znečištěného jezírka. Fotografie jsou celkem přesvědčivé, ale jedná se pouze o převlečeného CJeje.

Vlak duchů

Jedná se o menší záhadu s více verzemi. Vlak duchů by měl být chybný vlak, který bychom mohli řídit mimo koleje (častá hyba hry v GTA United). Podle badatelů je tato chyba velice častá. S dalšími vlaky duchů bychom se také mohli setkat v tajemných příbězích hráčů. 

Video (TheseMyths)

Video (TheMrMacaroni)

Mizející lidé

Tento jev můžete obvykle zpozorovat v parku před Blackfield College. Kolem svého hráče (CJeje) totiž máte hranici nejdetailnějšího zobrazení a v tomto okruhu se vám objevují různé postavy a prostředky. Většinou je tato hranice velká, ale např. na tomto místě se podivně zmenší. V důsledku toho také můžeme zpozorovat, jak lidé (jdoucí směrem od vás) po chvíli záhadně zmizí. Samozřejmě existují i mnohem strašidelnější verze (viz video níže).

mizejici-lide.jpg

Video (ulown00b)

Hlasy na Mount Chiliadě

Většina badatelů tvrdí, že zaslechli podivné zvuky a výkřiky, když pátrali okolo chatky na Mount Chiliadě. Kde by se ale takovéto výkřiky vzaly právě v této chatce ? Badatelé tvrdí, že by mohlo jít o souvislost mezi Bigfootem a Leatherfacem (křiky obětí apod.). Další verze zase souvisí s misí Badlands, kde jste měli zabít hledaného svědka právě v této chatce (jednalo by se tedy o chybný křik). Tento mýtus je ale i přesto velice nepravděpodobný.

Video (DarkMythHunter)

Konspirační teorie

"Konspirační teorie" je název knihy od neznámého autora, kterou si při misi "Verdant Meadows" čte Mike Toreno. V čem ale Mika Torena tato knížka tak zaujala ?

Video (GTA Series Videos)

Chyba letícího AT-400

Pokuste se někdy, jakmile nad vámi bude prolétávat letadlo AT-400, zadat cheat CPKTNWT (všechna auta explodují) a sledujte, co se bude dít s letadlem.

Nesmrtelný bodyguard

Ve striptýzových klubech můžete často narazit na ozbrojené vyhazovače. Pokud zabijete tohoto bodyguarda poprvé, v rohu místnosti se spawne další útočící bodyguard a takhle stále dokola. Dalo by se tedy říct, že je svým způsobem nesmrtelný.

bodyguard.jpg

Opuštěná auta

Na venkově se nachází spousta míst, na kterých můžete narazit na tyto podivně odstavená auta. Proč jsou ale tato auta podivná ? Neexistuje totiž jediná možnost, kam by se jejich majitel mohl po opuštění auta odebrat. Co tam tedy ta auta vlastně dělají ? Další podivné spawnovací místo těchto aut se nachází na severu The Panopticon, kde dokonce zastavují i samotní řidiči ze silnice a potom se odeberou neznámo kam.

opustena-auta.jpg

100% slepičí

Od příspěvkáře [P]u[S]ut[U].

100--slepici.jpg

Levitující auto stojící na pevné průhledné textuře

levitujici-auto.jpg

Neviditelné objekty v Las Venturas

Na vyznačených místech se nachází podivné a neprůchodné obdélníkové objekty. Vývojáři pravděpodobně při úpravách hry odstranili textury těchto objektů a na vše ostatní zapomněli. Od příspěvkáře ActiV3Drifter.

neviditelne-objekty.jpg

Neznámý travnatý povrch

Jedná se zřejmě o pozůstatek z beta verze hry. Jak ukazuje minimapka, místo kontejnerů na obrázku dříve bývala normální tráva. Vývojáři akorát zapomněli tuto změnu vyznačit na mapku. Od příspěvkáře ActiV3Drifter.

neznamy-travnaty-povrch.jpg

Poškozené svodidlo na mostě

Od příspěvkáře Rudewolff.

rozbite-zabradli.jpg

Okna na mrakodrapu

V Los Santos se nachází zvláštní mrakodrap, na kterém svítí světla pouze v určitém uskupení v řadě (po jednom, dvou, třech a více). Od příspěvkáře Rudewolff.

svetla-na-mrakodrapu.jpg

Zaseklý policista

Od příspěvkáře Hutt2.

zasekly-policista.png

Zelená voda v bazénu

V rozmezí od 4:00 do 6:00 ráno můžete např. v bazénu u Madd Doggovy vily zpozorovat znečištěnou zelenou vodu. Přes den mění voda svou barvu několikrát. Od příspěvkáře Lecgoun.

Čtyřkolka v lese

V lesích San Andreas můžete narazit na mnoho neobvyklých věcí. Jedná se např. o čtyřkolky, zbraně nebo kola. Každopádně tyto věci jsou zde umístěny především proto, aby hráči určitým způsobem pomohli (např. rychleji se dostat z lesa). Od příspěvkáře Rudewolff.

ctyrkolka.jpg

Viditelnost při písečné bouři

Při písečné bouři nelze vidět ani na krok. Jakmile ale spadnete z nějakého vysokého objektu (např. mrakodrapu) a budete se dívat pod sebe, obloha bude náhle jasnější. Od příspěvkáře ActiV3Drifter.

Ukradení autobusu

Pokud budete chtít vyhodit řidiče z autobusu, nemusíte vůbec nikoho vyhazovat. Řdič sám dobrovolně vystoupí. Od příspěvkáře [P]u[S]ut[U].

Miniatura Gant Bridge

miniatura-gant-bridge.jpg

Nezobrazená vstupní značka

Ve hře můžeme běžně vidět vstupní značky z velké vzdálenosti. V Angel Pine u Ammunationu se ale nachází žlutá vstupní značka, která se vám zobrazí teprve tehdy, jakmile se k ni přiblížíte.  

nezobrazena-vstupni-znacka.jpg

100% přírodní cigarety

Od příspěvkáře [P]u[S]ut[U].

100--prirodni.jpg

Nejezte zbraně!

Od příspěvkáře [P]u[S]ut[U].

do-not-eat-.jpg

Světlo v televizi v sex shopu

Od příspěvkáře [P]u[S]ut[U].

svetlo-v-televizi.jpg

Model vojenské lodi kotvící v Easter Basin, San Fierro

Od příspěvkáře [P]u[S]ut[U].

u.s.s.-liberty.jpg

Vadná textura pod dálnicí v San Fierru

Od příspěvkáře LugLighterCZ.

spatna-textura-pod-dalnici.jpg

Vadné sklo v Marco's bistru

Od příspěvkáře ActiV3Drifter. Zvenku můžeme nahlédnout do interiéru budovy bistra. 

vadne-sklo-v-liberty-city.jpg

Zevnitř však nelze vidět ven.

vadne-sklo-v-liberty-city-2.jpg

Crack Palace

Budova Crack Palace, nacházející se v East Los Santos, je velice zajímavá budova a také Big Smokova továrna na drogy. Z venku budova vypadá jako každá jiná. Zevnitř je ale o trochu podivnější. Odehrává se tu záhada Duch Big Smoka. V poslední misi "End of the Line" zde totiž zabijete vašeho kamaráda Big Smoka, protože vás zradí a přestoupí ke konkurenčnímu gangu Ballas. Proto tato budova patří mezi nejpopulárnější místa výskytů paranormálních jevů. Další podivností je, proč v budově po dokončení poslední mise nikdo není a proč se o ni nikdo dále nestará ? Od příspěvkáře Rudewolff.

crack-palace.jpg

Lampa v palmě

Nedaleko budovy Ammu-nationu v centru Los Santos se nachází lampa podivně vycházející ze stromu. Od příspěvkáře ActiV3Drifter.

lampa-ve-strome.jpg

Průjezdné návěstidlo

Ve čtvrti Los Flores, Los Santos se nachází podivné silniční návěstidlo, které je průjezdné.

prujezdne-navestidlo.jpg

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář.
Patička