GTA – Záhady a legendy

Stín

Foto

Databáze

Naše ikonka

Největší web o záhadách v populární sérii GTA v CZ/SK!

Partneři

Mafia.czech-games.net
Velice zajímavý web o dílech série Grand Theft Auto!
Webová stránka o hře GTA 5!
Největší web o herní sérii Resident Evil v CZ/SK!

Statistiky

On-line: 6
Celkově: 1418806
Měsíčně: 10877
Denně: 337

Zajímavosti (1-50)

Big Pete

Big Pete - anglická přezdívka gólmana Petra Čecha.

big-pete.jpg

C-js barricades

Odkaz na hlavní postavu nadcházejícího dílu GTA San Andreas?

c-js-barricades.jpg

Nápisy čínská restaurace a Hong Kong ve výloze obchodu

cina-a-hong-kong.jpg

Chybná střecha

Tato chyba se celkově stává u všech malých budov, objektů i prostředků. Pokud půjdete s Tommym do těchto objektů a najedete s kamerou nad Tommyho, dostanete se do textury střechy onoho objektu.

chybna-strecha.jpg

Chybná textura kola

chybna-textura-kola.jpg

Kaktusy rostoucí z asfaltu

kaktusy-rostouci-z-asfaltu.jpg

Člověk ve výtahu

Když děláte poslední misi pro filmové studio, kdy máte s motorkou přeskákat všechny budovy až k reflektoru, tak budete muset jet na chvilku s motorkou ve výtahu. Těsně po výjezdu se koukněte zpět na dveře výtahu. Můžete tam vidět zaseknutého člověka v saku, který tam panikaří. 

lide-ve-vytahu.jpg

Mars Cafe

mars-coffe.jpg

Marylin Monroe ?

Teorie o zvýraznění sex symbolu 20. století, zpěvačky, modelky a herečky Marylin Monroe vyšla na svět teprve nedávno. Ve filmovém studiu byly totiž nalezeny podivné obrázky připomínající Marylin Monroe. Popravdě se ale nejedná o Marylin Monroe, ale pouze o sexy hvězdu Candy Suxxx po boku Mercedes Cortez z Vice City, které do tohoto studia také přivezete. Obrázky se přesněji nachází v budce u filmového studia, kde budete mít také ukládací kartu, pokud splníte všechny mise pro filmové studio. 

marylin-monroe--.jpg

Otočení auta

Vjeďte do Vercettiho vily autem popředu. Po načtení bude vaše auto obrácené. Jak je to možné ?

otoceni-auta.jpg

Otočení Tommyho 

Stůjte s Tommym na místě a myší ho otáčejte. Je zvláštní, že ani nepokročí nohou. Tato zvláštnost se stává skoro ve všech dílech GTA.

Projízdný hydrant

projizdna-vecicka.jpg

Rozmazaná poznávací značka

Rozmazané poznávací značky najdete u všech aut ve Vice City (jedná se pouze o neupravené textury).

rozmazana-poznavaci-znacka.jpg

Skutečný odraz ?

skutecny-odraz--.jpg

Smog ?

smog--.jpg

Stíhačka na voze ?

stihacka-na-voze--.jpg

Světlo přes zeď

svetlo-pres-zed.jpg

Školní autobus

skolni-autobus.jpg

Špatná textura

spatna-textura.jpg

Tečka na odstřelovačce

Tato zvláštnost velké tečky se stane, pokud namíříte s odstřelovačkou na nějaký objekt blízko vás.

tecka-na-odstrelovacce.jpg

Tenké zábradlí

tenke-zabradli.jpg

Textura letadla

Čím je dále, tím je horší kvalita.

textura-letadla.jpg

Textury budov

Z větší dálky můžete zahlédnout nenačtené textury budov. Jedná se o takzvané LOD textury, které se načtou ještě dříve před načtením těch lepších.

textury-budov.jpg

Tommyho výška

Nejdříve si najděte toto parkoviště ve čtvrti Ocean Beach. Při vjezdu uvidíte značku a také hranici čtyř metrů. Jděte s Tommym pod ní. Zjistíte, že je Tommy asi tak v půlce celkové velikosti hranice. To znamená, že měří něco okolo 2 metrů.

tommyho-vyska.jpg

Následek hurikánu ?

vichrice--.jpg

Sídlo stanice V-Rock

v-rock---sidlo-stanice.jpg

Vzdychají nebo zvracejí ?

vzdychaji-nebo-zvraceji--.jpg

Zářící dveře 

zarici-dvere.jpg

Poznávací značka skupiny Love Fist 

znacka-love-fist.jpg

Zvláštní světla auta

zvlastni-svetla.jpg

Zvláštnost na moři 

Na jihu Vice City se nachází asi tři dřevěné budovy plovoucí na moři, které stojí pouze na trámech. Neměli by se tedy ihned potopit ?

zvlastnost-na-mori.jpg

Žena s malou hlavou

zena-s-malou-hlavou.jpg

Živý plot nebo travnatá zem ve tvaru živého plotu ?

zivy-plot-nebo-zem--.jpg

Bublinky

bublinky.jpg

Obrovský skok

Pokud se rozeběhnete a skočíte ve Vercettiho vile ze shora přes schody, Tommy dopadne až úplně dolů. Jak ale může takovou vzdálenost skočit ?

obrovsky-skok.jpg

Kolo mimo auto

Od příspěvkáře JJ.

kolo-mimo-auto.jpg

Zvláštnost s helikoptérou

Zkuste někdy sletět s helikoptérou do moře. Jakmile se potopí, nebojte se a nevystupujte. Místo toho zkoušejte držet plyn a startovat helikoptéru. Po chvíli vás voda vymrští a bude moci opět letět. Zvláštní, že ? Od příspěvkáře JJ.  

Žralok

V GTA Vice City můžete na žraloka opravdu narazit. Nejedná se ale o tak častou věc, jako tomu bylo v jiných dílech série Grand Theft Auto. Pokud na něj chcete narazit, běžte na Starfish Island a na jižní straně tohoto ostrůvku čekejte několik minut (nejlepší bude, když se nebudete vůbec hýbat). Po několika okamžicích by měl žralok proplouvat kolem.

zralok.jpg

V GTA Vice City existuje i další místo, kde bychom mohli žraloka zpozorovat. Více se dozvíte v následujícím videu.

Video (CrazyRunners4everX)

Limuzína Avery Carringtona

Při misích Avery Carringtona se stává velice zvláštní věc. Na začátku jakékoliv mise vždy přijede limuzína, ve které nikdo nesedí, ale jakmile Tommy nasedne do auta, vždy se tam objeví Avery s řidičem.

auto-duchu.jpg

Zajímavost

1. Zvenčí do limuzíny můžete vidět, ale jakmile se kamera přesune do limuzíny, zjistíte, že jsou její okna černá a neprůhledná (kromě zadního). Nemělo by to být tedy naopak ?

Podivný člun

V jedné misi pro Kubánský gang musíte dojet pro člun a napadnout Haitský gang, který je nedaleko od přístaviště. Ještě před začátkem mise si můžete povšimnout jedné zvláštnosti. Na následujícím obrázku přicházíme k jednomu členovi gangu Kubánců, který nám předá člun.

pred.jpg

V následující cutscéně se u mola podivně rychle objeví onen člun, který tam před tím vůbec nebyl.

po.jpg

Záhadná mizení aut

Tento jev se objevuje i v dalších dílech série Grand Theft Auto. V GTA Vice City si ho ale můžete všimnout mnohem více častěji. Zde totiž jedete po silnici a přímo před vašemi zraky zmizí auto, které jelo celou dobu před vámi. Také se zkuste podívat za sebe. Uvidíte tam např. taxík a nyní se koukněte dopředu a rychle zpět. Taxík už tam s největší pravděpodobností nebude.

Mizející útočník

Na tuto zvláštnost můžete narazit např. v poslední misi pro kapitána Cortéze. Cortézovu loď totiž přepadnou útočníci a vy ji budete muset ubránit. Jakmile však jakéhokoliv útočníka zastřelíte, ihned zmizí (jedná se o rychlé smazání spawnu, aby se hra zbytečně nesekala).

mizejici-utocnik.jpg

Poničené obrazy

Všimněte si někdy obrazů ve Vercettiho vile, když ještě patří Ricardu Diazovi. Uvidíte poměrně pěkné obrazy, ale poté, co vilu obsadíte, budou téměř všechny poničené a přetrhané. Dokonce i samotný portét Diaze bude překleslen.

znicene-obrazy.jpg

Simulátor plavání

GTA Vice City je poslední hrou v sérii, ve které není zavedená plavecká technika.

Hranatý volant

hranaty-volant.jpg

Chybějící loď

Podle mapky by měla u mola přímo před námi stát loď. Je vidět, že na tento detail ale výrobci zapomněli.

chybejici-lod.jpg

Stará vila

Stará vila je jedna ze tří vil na Prawn Islandu, na kterém se nachází i filmové studio. Interiér i exteriér vily je ale poškozen a posprejován (podobně jako u sousedící vily). Komu tedy vila dříve patřila a proč je v takovém stavu ?

ponicena-vila.jpg

Video (DarkMythHunter)

Salón duchů

Součástí vašeho prvního savehousu v Ocean Beach je menší salónek v přízemí. Pokud budete pobíhat po tomto salónku, můžete zaslechnout podivné hlasy (většinou klasických nadávek chodců) a to bez toho, aniž by v místnosti mimo vás někdo byl. Hlasy kolemjdoucích lidí před savehousem to být nemůžou, protože by v salónu nebyly tak hlasité. Jedná se tedy o místnost, ve které se nacházejí neviditelní návštěvníci salónu ?

salon.jpg

Bílý muž

Tato chyba se přihodila jednomu hráči, když projížděl městem. Narazil totiž na muže, který byl celý bílý (patrně se mu vůbec nevykreslila textura). My ale známe vysvětlení podobné chyby hry. Jedná se o velice častou chybu, když si chcete nahrát svůj vlastní skin hráče, ale zapomenete po úpravě smazat soubory txd.dir a txd.img. Skin se vám poté vykreslí celý bílý a vy v podstatě hrajete za bílého muže. Problém je ale v tom, že se v příhodě tohoto hráče objevil bílý skin na jiné postavě. Je tedy možné, že se jedná pouze o vyjímečnou chybu hry anebo o to, že si hráč texturu oné postavy jednoduše smazal. Jiná verze zase spekuluje o tom, že by to mohl být pouze mód nebo alespoň jeho chyba. Usuzujeme tak z modifikací, které jsou vidět v následujícím videu (sportovní auta, skin hráče je Nico Bellic atd.). 

Video (ZahadyGTA)

Elvis Zombie na reklamním plakátu

elvis-zombie.jpg

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář.
Patička